Ungdomshold - Fodbold

Oversigt over trænere og træningstider på vores ungdomshold


Smølfefodbold

Træningstid:

Onsdag: 16.15-17.00

Trænere:

Camilla Larsen, 2539 4566, camillalarsen83@gmail.com 

Charlotte Karoline Asmussen, 20964877, karoline_as@hotmail.com


U5+U6 mix

Træningstider:

Torsdag: 17.00-17.45

Trænere:

Jane Hvitfeldt Pedersen, 4029 0264, janeogkristian@hotmail.com
Berit Lovring, 2481 9460, berit.lovring@live.dk


U7 mix

Træningstider:

Mandag: 16.15-17.15

Træner:

Tommy Kaufmann, 2073 8887, tommyflop@yahoo.dk
Morten Møgelbjerg, 4042 8749 mmf-1982@hotmail.com 


U8 drenge

 

Træningstider:

Tirsdag og torsdag: 16.30-17.30

 

Træner:                                 

Claus Rasmussen, 4036 0976, clausrasmussen13@msn.com


U9 drenge

Træningstider:           

Tirsdag og torsdag: 16.30-17.30

Træner:                             

Jesper Bruun, 4026 4265, bruun.1974@hotmail.com


U10 drenge
                                                                                                       

Træningstider:          

Mandag: 17.30-18.30

Torsdag: 16.45-17.45

Trænere:

Carsten Overgaard, 2236 0986, carstenso1979@gmail.com

Tommy Kaufmann, 2073 8887, tommyflop@yahoo.dk


U11/U12 drenge

Træningstider:

Træning tirsdag i Fårvang kl. 16.30-17.30

Træning torsdag i Gjern kl. 16.30-17.30

Trænere:                                            

David Rasmussen, 2218 7679, kongdbd@hotmail.com

Simon Skals, 22723390, skals.simon@gmail.com


U13 drenge

Træningstider:

Mandag og onsdag: 17.15-18.45


Træner:

Jonas Mallin, 30694909, jonasmallin@hotmail.com

Daniel Vilstrup, 2536 5004, riisgaard94@gmail.com

Lars Kjeldsen, 60536456, larsk20@yahoo.dk

 

Holdleder:

Per Grund


U14 drenge

Træningstider:

Mandag og onsdag: 17.15-18.45

Trænere:

Kristian Gravers, 40943282, janeogkristian@hotmail.com

Gert Jensen, 5130 2961, isen.jensen@gmail.com


U16 drenge, Fårvang/Gjern

Træningstider:

Tirsdag og torsdag i Fårvang: 17.00-18.30

Trænere:                                

Kim Skov, 61606162, kimskov@hotmail.com  



U10 piger

Træningstider:

Tirsdag og torsdag: 17.15-18.15

Træner:
Ann Simonsen Christensen, 2262 5450, anntind2712@gmail.com
Emily Villadsen, 31202298, emilyvilladsen123@gmail.com


U12-U15 piger

Træningstider:

Mandag: 17.00-18.30

Torsdag: 17.00-18.30

Trænere:

Tobias Østvand Matthiesen, 2679 9806, tobiasmatthi@gmail.com
Jonas Østvand Matthiesen, 2712 9806, jonasOEMathhiesen@gmail.com


Børne/ungdomsudvalg

Vi har i år sat en ansvarlig på holdene, så har I som spillere eller forældre spørgsmål, kontakt os da endelig.

Helle Gehrt, 24660110, gehrt@hotmail.dk 

- U5 - U12

Martin Lovring, 20145294, marlov94@hotmail.com

Lars Kjeldsen, 60536456, larsk20@yahoo.dk

- U13 - U16



Kontingentsatser – gældende for kalenderåret 2018:

Årgang 2000: kr. 850
Årgang 2001: kr. 800
Årgang 2002: kr. 700
Årgang 2003: kr. 650
Årgang 2004: kr. 600
Årgang 2005: kr. 550
Årgang 2006: kr. 500
Årgang 2007 – 2013 kr. 450

Årgang 2014 og yngre: kr. 200

Kontingent skal betales til denne konto i AL Bank: 5347 - 242797.