Ungdomshold - Fodbold

Oversigt over trænere og træningstider på vores ungdomshold



Smølfefodbold

Træningstid:

Torsdag: 16.30-17.15


Trænere:

Karoline Asmussen, 20964877, karoline_as@hotmail.com

Ingrid Frederiksen, 50526353, ibf0610@gmail.com


U5 - U6 mix

Træningstider:

Torsdag: 17.00-18.00

Trænere:

Camilla Larsen, 25394566, camillalarsen83@gmail.com

Berit Lovring, 2481 9460, berit.lovring@live.dk

Jannie Zepernick Rasmussen, 40792529, j_zepernick@msn.dk

Camilla Jensen, 60853015, camillajensen829@gmail.com

 

Hjælpetrænere:

Frederik Zepernick Rasmussen.

Alexander Svanborg Bønlykke.

Rasmus Grave


U7 + U8 drenge

Træningstider:

Onsdag: 17.00-18.00

Trænere:

Rene Vendel Nielsen, 53605008, rvn@rvnet.dk

Jacob Aabo Andersen, 23983675, jacobaabo@gmail.com

 


U9 drenge

 

Træningstider:

Tirsdag: 17.15-18.15

 

Træner:

Alex Daler Khalil, 42177335, khalilalex9@gmail.com

 

Hjælpetræner:

Matias Kjær Damsgaard                             

 


U10 drenge

 

Træningstider:

Mandag og onsdag: 16.30-17.30

 

Træner:                                 

Carsten Overgaard, 2236 0986, carstenso1979@gmail.com


U11 drenge

Træningstider:           

Mandag og onsdag: 16.30-17.30

Træner:                             

Claus Rasmussen, 4036 0976, clausrasmussen13@msn.com



U12 drenge
                                                                                                       

Træningstider:          

Mandag og onsdag: 16.15 - 17.30

Trænere:

Jesper Bruun, 4026 4265, bruun.1974@hotmail.com

 


U13 drenge

Træningstider:

Mandag og onsdag: 16.15-17.30


Træner:

Tommy Kaufmann, 2073 8887, tommyflop@yahoo.dk



U8/U9 + U10/U11 piger

Træningstider:

Tirsdag og torsdag kl. 16.30-17.45

Træner:
Kim Skov, 6160 6162, kimskov@hotmail.com 
Jeanette Skovhus,, 31258915, jeanetteskovhus@live.dk


U14 piger

Træningstider:

Tirsdag og torsdag kl. 15.30 - 17.00

Træner:
Ernst Hentze, 2231 0525, hentze.eh@gmail.com 

Assistenttræner:

Victor Hentze



Børne-/ungdomsudvalg

Vi har tilknyttet ansvarlige på holdene, så har I som spillere eller forældre spørgsmål, kontakt os da endelig.

Helle Gehrt, 2466 0110, gehrt@hotmail.dk 

Tommy Kaufmann, 2073 8887tommyflop@yahoo.dk


Kontingentsatser – gældende for kalenderåret 2021:

Årgang 2002 og ældre: kr. 1000
Årgang 2003: kr. 900
Årgang 2004: kr. 850
Årgang 2005: kr. 800
Årgang 2006: kr. 750
Årgang 2007: kr. 700
Årgang 2008 – 2015 kr. 650

Årgang 2016 og yngre: kr. 500

Kontingent kan betales via MobilePay 718104 eller til vores konto i AL Bank: 5347 - 242797.




Siden er sidst rettet den 19/4-20