Ungdomshold - Fodbold

Ungdomshold - Fodbold

Oversigt over trænere og træningstider på vores ungdomshold

 

Smølfefodbold

Træningstid:

Torsdag: 16.30-17.15


Trænere:

Karoline Asmussen, 20964877, karoline_as@hotmail.com

Ingrid Frederiksen, 50526353, ibf0610@gmail.com

U5 - U6 mix

Træningstider:

Torsdag: 16,30-17,15

Trænere:

Camilla Larsen, 25394566, camillalarsen83@gmail.com

Berit Lovring, 2481 9460, berit.lovring@live.dk

Jannie Zepernick Rasmussen, 40792529, j_zepernick@msn.dk

Camilla Jensen, 60853015, camillajensen829@gmail.com

 

Hjælpetrænere:

 

U7, U8, U9 drenge

Træningstider:

Onsdag: 17.00-18.00

Trænere:

Rene Vendel Nielsen, 53605008, rvn@rvnet.dk

Jacob Aabo Andersen, 23983675, jacobaabo@gmail.com

 Michael Andersen, 21326638, jelicmahdi@hotmail.com

U10 drenge

 

Træningstider:

Torsdag: 17.00-18.00

Træner:

Ernst Hentze, 2231 0525, hentze.eh@gmail.com 

Assistenttrænere:

Victor Hentze og Nikolaj Hentze.

 

U11 drenge

 

Træningstider:

Torsdag: 16.30-17.45

 

Træner:                                

Carsten Overgaard, 2236 0986, carstenso1979@gmail.com

U12 drenge

Træningstider:           

Torsdag: 16.30-17.45

Træner:                             

Claus Rasmussen, 4036 0976, clausrasmussen13@msn.com

 

U13 drenge
                                                                                                       

Træningstider:          

Tirsdag og torsdag: 16.30 - 18.00

Trænere:

Jesper Bruun, 4026 4265, bruun.1974@hotmail.com

 

U14 drenge

Træningstider:

Tirsdag og torsdag: 16.30-18.00

 

Træner:

Tommy Kaufmann, 2073 8887, tommyflop@yahoo.dk

 

U8/U9 + U10/U11 piger

Træningstider:

Tirsdag og torsdag kl. 16.30-17.45

Træner:
Kim Skov, 6160 6162, kimskov@hotmail.com 
Jeanette Skovhus, 31258915, jeanetteskovhus@live.dk

U18 piger

Træningstider:

Tirsdag og torsdag kl. 17,00-18,30

Ansvarlig for holdet:

Maja Bach Pedersen, plenus77@hotmail.com, 25340444


Børne-/ungdomsudvalg

Vi har tilknyttet ansvarlige på holdene, så har I som spillere eller forældre spørgsmål, kontakt os da endelig.

Helle Gehrt, 2466 0110, gehrt@hotmail.dk 

Tommy Kaufmann, 2073 8887, tommyflop@yahoo.dk




Siden er sidst rettet den 4. oktober 2021