Ungdomshold - Fodbold

Oversigt over trænere og træningstider på vores ungdomshold


Smølfefodbold

Træningstid:

Onsdag: 16.15-17.00

Trænere:

Camilla Larsen, 2539 4566, camillalarsen83@gmail.com 

Charlotte Karoline Asmussen, 20964877, karoline_as@hotmail.com


U5+U6 mix

Træningstider:

Torsdag: 17.00-18.00

Trænere:

Jane Hvitfeldt Pedersen, 4029 0264, janeogkristian@hotmail.com
Berit Lovring, 2481 9460, berit.lovring@live.dk


U7 mix+U8 mix

Træningstider:

Tirsdag: 16.00-17.00

Trænere:

Lotte Damborg Juul Overgaard, 6089 7892, lottepop78@hotmail.com
 


U9 drenge

 

Træningstider:

Tirsdag og torsdag: 16.30-17.30

 

Træner:                                 

Claus Rasmussen, 4036 0976, clausrasmussen13@msn.com


U10 drenge

Træningstider:           

Tirsdag og torsdag: 16.30-17.30

Træner:                             

Jesper Bruun, 4026 4265, bruun.1974@hotmail.com


U11 drenge
                                                                                                       

Træningstider:          

Mandag og onsdag: 17.00 - 18.15

Trænere:

Carsten Overgaard, 2236 0986, carstenso1979@gmail.com

Tommy Kaufmann, 2073 8887, tommyflop@yahoo.dk


U14 drenge

Træningstider:

Tirsdag og torsdag: 17.00-18.30


Træner:

Jonas Mallin, 30694909, jonasmallin@hotmail.com

Nikolaj Miller, 2127 5053, miller.davidsen@gmail.com



U17 drenge

Træningstider:

Tirsdag og torsdag: 17.00-18.30

Trænere:                                

Kim Skov, 61606162, kimskov@hotmail.com 
Michael Lovring, 2127 6052, michael.lovring@tdcadsl.dk  



U11 piger

Træningstider:

Torsdag: 17.00-18.30

Træner:
Emily Villadsen, 31202298, emilyvilladsen123@gmail.com


U12-U15 piger

Træningstider:

Mandag: 17.00-18.30

Torsdag: 17.00-18.30

Trænere:

Ernst Hentze, 2231 0525, hentze.eh@gmail.com 


Børne/ungdomsudvalg

Vi har i år sat en ansvarlig på holdene, så har I som spillere eller forældre spørgsmål, kontakt os da endelig.

Helle Gehrt, 2466 0110, gehrt@hotmail.dk 

U5 - U12

Martin Lovring, 20145294, marlov94@hotmail.com
U13 - U16

Ernst Hentze, 2231 0525, hentze.eh@gmail.com
Alle pigehold



Kontingentsatser – gældende for kalenderåret 2019:

Årgang 2001: kr. 950
Årgang 2002: kr. 900
Årgang 2003: kr. 800
Årgang 2004: kr. 750
Årgang 2005: kr. 700
Årgang 2006: kr. 650
Årgang 2007: kr. 600
Årgang 2008 – 2014 kr. 550

Årgang 2015 og yngre: kr. 400

Kontingent skal betales til denne konto i AL Bank: 5347 - 242797.




Siden er sidst rettet den 1/3 2019