Pulje og spilleplan for Fårvang Mini Cup

28. februar 2018

Fårvang Mini Cup

33 hold deltager, når vi i weekenden den 10. og 11. marts 2018 for første gang afvikler Fårvang Mini Cup, som er et indendørs fodboldstævne for U6, U7 og U8 drenge. Stævnet afvikles i Fårvang Hallen, Thorsøvej 19, 8882 Fårvang.

U8 drenge – lørdag den 10. marts 2018

4 kampe pr. hold – kampene er på 8 minutter

Der spilles med 5 spillere på banen af gangen på stor bane – max 7 spillere (2 udskiftere). Målmanden må tage med hænder. Ingen krav i forhold til alder, men vi opfordrer til fair play. Følger i øvrigt DBU Jyllands regler.

Kampene dømmes af frivillige fra Fårvang IF.

Alle deltagere modtager en medalje – det koster kr. 300 pr. hold at deltage. Betaling skal ske senest den 5. marts via overførsel af beløbet til reg. nr. 5347 – konto nr. 242797.

U6 og U7 drenge – søndag den 11. marts 2018

4 kampe pr. hold – kampene er på 7 minutter

Der spilles med 3 spillere på banen af gangen på tværs af en halv bane – max 5 spillere (2 udskiftere). Ingen krav i forhold til alder, men vi opfordrer til fair play. Følger i øvrigt DBU Jyllands regler.

Kampene dømmes af førstnævnte hold.

Alle deltagere modtager en medalje – det koster kr. 250 pr. hold at deltage. Betaling skal ske senest den 5. marts via overførsel af beløbet til reg. nr. 5347 – konto nr. 242797.

Eventuelle spørgsmål skal rettes til Helle Gehrt, 2466 0110.

Puljeinddeling:

Pulje 1 - U8 drenge

Pulje 2 - U8 drenge

Lørdag 10.00 - 11.30

Lørdag 12.00 - 13.30

Hadsten SK 2

Hadsten SK 1

Them GF 2

Them GF 1

Gjern IF

Ikast fS 1

Stjær B

HEI

Murerfirmaet Bak-Nielsen

Solbjerg IF 1

 

 

Pulje 3 - U8 drenge

 

Lørdag 14.00 - 15.30

 

Ikast fS 2

 

Solbjerg IF 2

 

tst

 

Fårvang IF

 

Brande IF

 

 

 

Pulje 4 - U7 drenge

Pulje 5 - U7 drenge

Søndag 10.00 - 11.20

Søndag 10.00 - 11.20

Fårvang IF 2

Harlev IK 1

Harlev IK 3

Østbirk IF 1

Stjær B

Viborg FF 1

Østbirk IF 2

TMG 1

Viborg FF 2

Solbjerg IF 1

 

 

Pulje 6 - U7 drenge

Pulje 7 - U6 drenge

Søndag 11.30 - 12.50

Søndag 11.30 - 12.50

Galten fS

Fårvang IF

Fårvang IF 1

ØBG Buskelund

Harlev IK 2

Galten fS

TMG 2

 

Solbjerg IF 2

 

 

Spilleplan:

Kamp

Dag

Kl.

Bane

Række

Pulje

Hold 1

Hold 2

1

Lørdag

10.00

1

U8

1

Hadsten SK 2

Them GF 2

2

Lørdag

10.09

1

U8

1

Gjern IF

Stjær B

3

Lørdag

10.18

1

U8

1

Murerfirmaet Bak-Nielsen

Hadsten SK 2

4

Lørdag

10.27

1

U8

1

Them GF 2

Gjern IF

5

Lørdag

10.36

1

U8

1

Stjær B

Murerfirmaet Bak-Nielsen

6

Lørdag

10.45

1

U8

1

Hadsten SK 2

Gjern IF

7

Lørdag

10.54

1

U8

1

Them GF 2

Stjær B

8

Lørdag

11.03

1

U8

1

Gjern IF

Murerfirmaet Bak-Nielsen

9

Lørdag

11.12

1

U8

1

Stjær B

Hadsten SK 2

10

Lørdag

11.21

1

U8

1

Murerfirmaet Bak-Nielsen

Them GF 2

Kamp

Dag

Kl.

Bane

Række

Pulje

Hold 1

Hold 2

11

Lørdag

12.00

1

U8

2

Hadsten SK 1

Them GF 1

12

Lørdag

12.09

1

U8

2

Ikast fS 1

HEI

13

Lørdag

12.18

1

U8

2

Solbjerg IF 1

Hadsten SK 1

14

Lørdag

12.27

1

U8

2

Them GF 1

Ikast fS 1

15

Lørdag

12.36

1

U8

2

HEI

Solbjerg IF 1

16

Lørdag

12.45

1

U8

2

Hadsten SK 1

Ikast fS 1

17

Lørdag

12.54

1

U8

2

Them GF 1

HEI

18

Lørdag

13.03

1

U8

2

Ikast fS 1

Solbjerg IF 1

19

Lørdag

13.12

1

U8

2

HEI

Hadsten SK 1

20

Lørdag

13.21

1

U8

2

Solbjerg IF 1

Them GF 1

Kamp

Dag

Kl.

Bane

Række

Pulje

Hold 1

Hold 2

21

Lørdag

14.00

1

U8

3

Ikast fS 2

Solbjerg IF 2

22

Lørdag

14.09

1

U8

3

tst

Fårvang IF

23

Lørdag

14.18

1

U8

3

Brande IF

Ikast fS 2

24

Lørdag

14.27

1

U8

3

Solbjerg IF 2

tst

25

Lørdag

14.36

1

U8

3

Fårvang IF

Brande IF

26

Lørdag

14.45

1

U8

3

Ikast fS 2

tst

27

Lørdag

14.54

1

U8

3

Solbjerg IF 2

Fårvang IF

28

Lørdag

15.03

1

U8

3

tst

Brande IF

29

Lørdag

15.12

1

U8

3

Fårvang IF

Ikast fS 2

30

Lørdag

15.21

1

U8

3

Brande IF

Solbjerg IF 2

Kamp

Dag

Kl.

Bane

Række

Pulje

Hold 1

Hold 2

31

Søndag

10.00

1

U7

4

Fårvang IF 2

Harlev IK 3

32

Søndag

10.08

1

U7

4

Stjær B

Østbirk IF 2

33

Søndag

10.16

1

U7

4

Viborg FF 2

Fårvang IF 2

34

Søndag

10.24

1

U7

4

Harlev IK 3

Stjær B

35

Søndag

10.32

1

U7

4

Østbirk IF 2

Viborg FF 2

36

Søndag

10.40

1

U7

4

Fårvang IF 2

Stjær B

37

Søndag

10.48

1

U7

4

Harlev IK 3

Østbirk IF 2

38

Søndag

10.56

1

U7

4

Stjær B

Viborg FF 2

39

Søndag

11.04

1

U7

4

Østbirk IF 2

Fårvang IF 2

40

Søndag

11.12

1

U7

4

Viborg FF 2

Harlev IK 3

Kamp

Dag

Kl.

Bane

Række

Pulje

Hold 1

Hold 2

41

Søndag

10.00

2

U7

5

Harlev IK 1

Østbirk IF 1

42

Søndag

10.08

2

U7

5

Viborg FF 1

TMG 1

43

Søndag

10.16

2

U7

5

Solbjerg IF 1

Harlev IK 1

44

Søndag

10.24

2

U7

5

Østbirk IF 1

Viborg FF 1

45

Søndag

10.32

2

U7

5

TMG 1

Solbjerg IF 1

46

Søndag

10.40

2

U7

5

Harlev IK 1

Viborg FF 1

47

Søndag

10.48

2

U7

5

Østbirk IF 1

TMG 1

48

Søndag

10.56

2

U7

5

Viborg FF 1

Solbjerg IF 1

49

Søndag

11.04

2

U7

5

TMG 1

Harlev IK 1

50

Søndag

11.12

2

U7

5

Solbjerg IF 1

Østbirk IF 1

Kamp

Dag

Kl.

Bane

Række

Pulje

Hold 1

Hold 2

51

Søndag

11.30

1

U7

6

Galten fS

Fårvang IF 1

52

Søndag

11.38

1

U7

6

Harlev IK 2

TMG 2

53

Søndag

11.46

1

U7

6

Solbjerg IF 2

Galten fS

54

Søndag

11.54

1

U7

6

Fårvang IF 1

Harlev IK 2

55

Søndag

12.02

1

U7

6

TMG 2

Solbjerg IF 2

56

Søndag

12.10

1

U7

6

Galten fS

Harlev IK 2

57

Søndag

12.18

1

U7

6

Fårvang IF 1

TMG 2

58

Søndag

12.26

1

U7

6

Harlev IK 2

Solbjerg IF 2

59

Søndag

12.34

1

U7

6

TMG 2

Galten fS

60

Søndag

12.42

1

U7

6

Solbjerg IF 2

Fårvang IF 1

Kamp

Dag

Kl.

Bane

Række

Pulje

Hold 1

Hold 2

61

Søndag

11.30

2

U6

7

Fårvang IF

ØBG Buskelund

62

Søndag

11.42

2

U6

7

ØBG Buskelund

Galten fS

63

Søndag

11.54

2

U6

7

Fårvang IF

Galten fS

64

Søndag

12.06

2

U6

7

Fårvang IF

ØBG Buskelund

65

Søndag

12.18

2

U6

7

ØBG Buskelund

Galten fS

66

Søndag

12.30

2

U6

7

Fårvang IF

Galten fS